ışıksız tabelalar sadece günışığında görülüyor olsa da firmalar için iyi birer reklam aracıdır. Kullanım alternatiflerinin fazla olması ve uygun fiyatı onu çok tercih edilen bir tabela cinsi haline getirmektedir.

Işıksız tabela fiyatları çok çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Tabelanın konumundan şekline, boyutundan kullanılan materyaline kadar çok fazla değişken fiyatı etkilemektedir. Ancak en basit tabela şekli olarak kabul edilen bu tabelaların sağlam ve uzun ömürlü olması fiyatı kadar önemlidir.

firmaların tabela seçimleri arasında en fala tercih edip kullandıkları tabelaların başında ışıksız tabela gelmektedir. Işıksız tabela isminden de anlaşılacağı gibi üzerinde herhangi bir aydınlatma materyali veya düzeneği olmayan tabelalardır.

Her sektörden büyük veya küçük firmaların tercih ettiği bu tabelalar gün ışığında kolay görülse bile gece görülmezler. İçerisinde aydınlatma materyallerinin olmaması sebebi ile daha uygun fiyatlı olan bu tabelalar ışıklı tabelalar kadar göz alıcı da olmamaktadır.